RadyODuepaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RadyODuepaN

RadyO ve ForumlA SizlerlE

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

üç Dua Ve Evlat Hakki

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

üç Dua Ve Evlat Hakki Empty
MesajKonu: üç Dua Ve Evlat Hakki   üç Dua Ve Evlat Hakki EmptyÇarş. Eyl. 26, 2007 8:07 am

ÜÇ DUA VARDIR Kİ, BUNLAR ŞÜPHESİZ KABUL EDİLİR.

1, MAZLUMUN DUASI
2, YOLCUNUN DUASI
3, BABANIN EVLADINA DUASI

--------------------------------------------------------------------
EVLAT HAKKI
Bir sahabi Resullulah ın huzuruna çıkarak " Ya Resullulah benim annem ihtiyarladı. ben onun ekmeğini kendi elimle hazırlayıp yediriyorum. abdestini almasına yardımcı oluyorum. namazını kılması için seccadesini serip kendi elimle sırtımda taşıyorum. Bütün ihtiyaçlarını giderebilmesi için kendi elimle yapıyorum yardımcı oluyorum. acaba evlatlık hakkımı ödeştirebildim mi ? "
diye sorar.

Resullulah kendisine " annen seni karnında taşıdıktan sonra bir de seni büyütmek için elinden gelen hizmeti eksiksiz yapıyordu. Nitekim senin altını temizleyerek sırtını yıkayarak her türlü meşakata katlanarak seni büyüttü. Yani sen büyü diye sana bakıyordu. Sen ise onun ölmesini bekleyerek onu hizmet ediyorsun. Böylece hakkını tam ödemiş sayılmazsın. Ama bu kadar hizmetinin mükafatını alacaksın " der.
http://radyoduepan.bestofforum.net

üç Dua Ve Evlat Hakki
1 sayfadaki 1 sayfası